Atılım BilişimAtılım Bilgisayar Telefon Numarası

Firewall Pazarında Fortinet - FortiGate

 Fortinet FortiGate UTM Firewall ürünleri performansı ve dayanıklılığı ile hızla beğeni kazandı. Ağ ve güvenlik tarafında becerisi tartışılmaz başarısı sayesinde kendi pazarında rakiplerini geride bıraktı.

 

UTM Özellikleri son derece gelişmiş olan FortiGate güçlü bir Intrusion Prevention System (IPS), Antivirus ve URL Filtering hizmeti sunuyor.

 

IPSec VPN hizmetinin yanı sıra SSLVPN hizmeti FortiGate'in ücretsiz sunduğu hizmetlerden biri. Uzak kullanıcılar sıfır maliyet ve çok basit yöntemlerle VPN yapabiliyor.

 

FortiGate WAN Optimization özelliği büyük kurumların en çok ilgisini çekecek konulardan biri. Tüm tcp trafiği FortiGate tarafından sıkıştırılabiliyor. Native Http ve MAPI desteği ile güvenlik ve performans bir arada. FortiGate ile bir Wan Accelerator ürünü kullanmaya gerek yok.

 

Tüm güvenlik denetimleri SSL Inspection özelliği sayesinde şifrelenmiş protokoller içerisinde çalıştırılabiliyor.

 

Application Control özelliği ile istediğiniz uygulamalara izin verin istemediklerinizi yasaklayın. MSN ve Ultrasurf gibi uygulamaları yasaklamak birkaç tık ile yapılabiliyor.

 

5651 Sayılı kanuna FortiGate Web Filter özelliği sayesinde uyum sağlanıyor. Ayrıca FortiAnalyzer ve FortiManager ürünleri ile PCI, CoBIT ve SoX gibi standartlara uyumlu denetimler ve raporlar üretmek mümkün.

 

Fortinet piyasaya sunduğu New Generation E Series cihazları ile performansını ikiye katladı bunun yanında Loglama, raporlama ve 5651 uyumu için geliştirdiği yazılım ise artık ücretsiz. 100E ve alt modellerde yüksek maliyetli loglama cihazları almanıza gerek yok ,ücretsiz olarak sunulan FortiLogger mükemmel bir çözüm oldu.

 İletişim


Tel      : 0212 539 33 34

e-mail  : info@atilimbilisim.com

Adres   : İnönü Cd. No:89/B Güngören İst.

 

 Hizmetlerimiz


 » Logo Destek

 » Teknik Destek

 Bizi Takip Edin


 » Facebook

  Bizden Haberdar Olmak İçin
  E-Posta Listemize Kayıt Olun.
  
Sayfa Başı